دعا کنید که خداوند شهادت را نصیب شما کند،در غیر اینصورت زمانی فرا میرسد که جنگ تمام میشود و رزمندگان امروز سه دسته می شوند؛ دسته ای که به مخالفت با گذشته ی خود بر میخیزند و از گذشته ی خود پشیمان می شوند،دسته ای که راه بی تفاوت را بر می گزینند و در زندگی مادی غرق می شوند و دسته ای که به گذشته ی خود وفادار می مانند و احساس مسولیت میکنند که از شدت مصایب و غصه ها دق خواهند کرد!
این جمله ی معروف شهید باکری گاهی اوقات طوری برایم ملکه میشود که با دیدن انانی که مانده اند ماشین حساب بدست گرفته و ضرب و تقسیمشان میکنم، الحق و النصاف دسته بندی بجا و سختی است . سخت متاثر میشوم از احوالات آنان که مانده اند و دارند دق میکنند…
امروز من در سن خودم هر سه این دسته ها را دیده ام،در سال آخر جنگ متولد شده ام اما دارم جز دسته ی سوم جان میدهم، خدا به داد آنهایی برسد که جنگ را دیده اند،رفقای شهیدشان را حس کرده اند و دارند میبینند دسته های بی درد و بی دغدغه را .
من اضافه میکنم ؛ دسته چهارمی هم وجود دارد ،دسته ای که نه بی تفاوت است، نه پشیمان نشان میدهد و نه قرار است دغدغه ای داشته باشد و غصه ای بخورد ، دسته نان به نرخ روز خورانی که از هر نمدی کلاه درست کرده و تا زانو سر در آن برده اند . آفتاب پرستانی که سعی و تلاش را جز در راه منفعت شخصی معنا نمیکنند.
دسته چهارمی که میشود شریک دزد و رفیق قافله نامیدش و دارد با کج سلیقگی تمام ،بی مهری زیاد ،بی تفاوتی مثال زدنی و صرفا با سر دادن شعار بنام امام و نظام فوج فوج جوان با انگیزه، خوش فکر و انقلابی را از اهداف اصلی انقلاب دور و دلسرد میکند . این کم جرمی نیست !
امروز ،جوان،پیر ،زن،مرد و کوچک و بزرگ این مملکت دارد تاوان رفتارهای منافقانه و نگاههای سودجویانه این افراد در انواع و اقسام لباس و تحت عناوین مختلف را می دهد .
فرقی نمیکند معلم باشی یا نماینده ،ارتشی باشی یا سپاهی، طلبه باشی یا چاه کن، اگر رفتار ، نگاه ، گفتار و اعمالت جز برای خدمت بی منت به این مردم باشد داری خودت را گول میزنی و بیراهه رفته ای، اگر با هدف قرب الی الله گام های محکم بر میداری تا خلق الله در آسایش باشند باز هم کار زیادی نکرده ای چرا که انسان پا به دنیا میگذارد تا منشاء اثر و خدمت برای هم نوع خود باشد .

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*