‍ ما ملتی متمدن، بلکه تمدن ساز بوده ایم. تمدن وتدین فرهنگ دیرپا و چند هزار ساله این سرزمین است.فرهنگی که نتیجه تلاش قرنهای متمادی فرهیختگان و اندیشوران این دیار است. اما همه این داشته ها زمانی بقا و تداوم می یابد که هرکس در هرجایی که هست به وظیفه و رسالت خود […]

‍ ‍ ‍

ما ملتی متمدن، بلکه تمدن ساز بوده ایم. تمدن وتدین فرهنگ دیرپا و چند هزار ساله این سرزمین است.فرهنگی که نتیجه تلاش قرنهای متمادی فرهیختگان و اندیشوران این دیار است.
اما همه این داشته ها زمانی بقا و تداوم می یابد که هرکس در هرجایی که هست به وظیفه و رسالت خود عمل کند .اگر بپذیریم که هرکس در قبال میراث و میهن خود رسالت و مسئولیت دارد؛ پر بی راه نگفته ایم که از رسالتهای مطبوعاتی ورسانه ای کشور در چنین شرایطی استعدادیابی در حوزه تفکر به ویژه علوم انسانی و اجتماعی است. با توجه به نقش انکارناپذیری که این علوم در هویت سازی اسلامی و ایرانی دارند، رسانه ها می توانند آنها را به نیازهای جامعه نزدیک کنند و کاربرد این علوم را در رشد شاخص های معنوی و مادی زندگی مردم توسعه دهند. رسانه های داخلی می توانند گرایش عمومی نخبگان را به تحصیل در علوم انسانی ترغیب و تقویت کنند و با حمایت از تولید علم، نظریه پردازی و تضارب آرا و افکار، منادی نشاط علمی در کشور به ویژه در حوزه تفکر دینی، فلسفی و اجتماعی باشند. بی شک تعامل توأمان با اندیشمندان شاخص حوزه و دانشگاه و ایجاد شبکه ای از علوم اجتماعی و انسانی با درج مستمر یادداشت ها و مقالات صاحب نظران، آغاز مسیر روشنی است که به هم افزایی در جنبش نرم افزاری و مهندسی فرهنگی کشور کمک خواهد کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*